Rundlöf Björling Arkitektur är ett Göteborgsbaserat arkitektkontor som startades 2016 med syfte att skapa byggda miljöer av hög klass som är hållbara över tid.

Vi erbjuder en bred kompetens från den lilla skalan till den stora och jobbar gärna i nära samarbete med våra kunder från de första idéerna till färdigställd byggnation. Kontoret har nu växt till sex arkitekter och tillsammans samlar vi många års erfarenhet från olika arkitektkontor både i Sverige och utlandet.

Fördelen med att jobba med det lilla, helhjärtade företaget är att man kan känna sig trygg i att det finns ett genuint engagemang för att förstå och tillgodose beställarens önskemål. För att inte göra avkall på det stora företagets breda kompetens samlar vi de resurser eller kompetenser som vi inte själva har i ett nätverk tätt kopplat till vår verksamhet.

Kyrkogatan 4
411 15 Göteborg

Kia Björling
kia@rundlofbjorling.se
0707 55 69 16

Moa Rundlöf
moa@rundlofbjorling.se
0708 73 45 82

Stina Nyberg
stina@rundlofbjorling.se
0739 45 80 37

Therese Arnbert
therese@rundlofbjorling.se
0702 85 78 29

Alexander Odelberg
alexander@rundlofbjorling.se
0733 89 10 46

Christina Silfverhielm
christina@rundlofbjorling.se
0704 52 02 51